Apie mus

SM∙LT Art – Atviras, nepriklausomas, socialiai atsakingas prekės ženklas su unikaliu požiūriu į produktus, žmones ir verslą.

Nuo 1994 metų esame nepriklausoma kompanija. Neketiname tapti didele beveide korporacija, nes pasirinkome kitą, žymiai naudingesnį kelią: esame laisvi, lankstūs, turime galimybę greičiau priimti tinkamus ir atsakingus sprendimus. Esame drąsi, maža įmonė su didžiais tikslais. Įmonė, kuri galvoja taip, kaip ir jos vartotojai. Įmonė, kurios riboti ištekliai skatina darbuotojų kūrybiškumą.

Mes galime laisvai pasirinkti pačias kokybiškiausias, tinkamiausias žaliavas iš pačių geriausių gamintojų pasaulyje! Neturime savo valdomų popieriaus fabrikų ir neprivalome rinktis tik juose pagaminto popieriaus. Juk kiekvienas gamintojas turi ne tik stipriųjų, bet ir silpnųjų pusių. Todėl turime „atrištas rankas“ rinktis kokybiškiausias žaliavas iš įvairių popieriaus gamyklų visame pasaulyje.

Mūsų įmonėje veikia unikali struktūra ir neformali aplinka. Turime apie aštuoniasdešimt darbuotojų ir kiekvieną iš jų įtraukiame į verslo planavimą. Darbuotojai turi galimybę „keliauti“ įmonės struktūros viduje ir rinktis savo vietą joje. Esame atviri darbuotojams ir laukiame jų idėjų. Kuriame netradicinius verslo modelius ir ieškome naujų verslo schemų. Įmonės struktūros, kurią naudojame šiandien, neradome jokiuose vadovėliuose, todėl sukūrėme naują. Visi šie sprendimai yra susiję su darbuotojų laisve, motyvacija bei gebėjimu kurti palankesnius pasiūlymus mūsų vartotojams.

Labiausiai mums rūpi žmonės - tiek komanda, vartotojai, partneriai, tiek visuomenė. Mūsų komanda yra viena didelė šeima. Priimame žmones tokius, kokie jie yra, ir stengiamės panaudoti visas geriausias kiekvieno komandos nario savybes. Suprantame, kad idealių žmonių nebūna ir nesitikime, kad darbuotojai neturės trūkumų. Tai nėra lengva, tačiau turėdami tokį požiūrį sulaukiame geresnių rezultatų. Mūsų komanda ne tik „atlieka darbą“. Ji pilnai dalyvauja mūsų įmonės valdyme. Strateginius sprendimus priima visi mūsų šeimos nariai.

Nesame tik į pelną orientuota kompanija (kaip didžioji dalis korporacijų). 2/3 mūsų veiklos strategijoje esančių tikslų yra nefinansiniai. Daugiau nei pusė įmonėje dirbančių darbuotojų yra neįgalūs. Mes kuriame palankią darbo aplinką, palaikome menininkus, organizuojame labdaros renginius. Ir tai darome neturėdami tikslo pasireklamuoti ar uždirbti, bet grąžinti "mūsų skolą" visuomenei. Mūsų įmonė pirmiausia dirba visuomenei, tada - komandai ir tik tada – savininkui.

Esame atviri, su vartotojais dalijamės savo patirtimi, žiniomis, naujienomis ir netgi produktais. Taip juos įtraukiame į savo veiklą. Organizuojame įvairius nekomercinius renginius, kuriais išreiškiame atvirumą ir dėkingumą savo prekės ženklo bendruomenei. Palaikome nuolatinį ryšį su savo vartotojais. Jie - mūsų vedliai. Girdime juos, suprantame ir įgyvendiname sprendimus, tinkančius visiems. Tiesiogiai su vartotojais bendraujame per socialinius tinklus. Vartotojų atsiliepimus bei pastebėjimus pristatome visai komandai. Visada džiaugiamės galėdami priimti svečius ir organizuodami ekskursijas mūsų fabrike. Tiesiogiai su vartotojais bendrauja visi mūsų įmonės darbuotojai (ne tik kolegos, dirbantys su socialiniais tinklais). Savo komandai organizuojame meno technikų ir piešimo mokymus  – norime geriau pažinti meno pasaulį.

Paskutinė, tačiau ne mažiau svarbi tema - mūsų produktai. Mes jų turime kelis šimtus skirtingų rūšių, bet kiekvienas yra svarbus ir unikalus, kaip vaikas. Mūsų gaminiai išsiskiria savo autentišku minimalistiniu dizainu, natūralumu, kokybe, kruopščiai atrinktomis žaliavomis, dėmesiu detalėms bei funkciniams sprendimams. Produktus kuriame konsultuodamiesi su menininkais ir vartotojais. Kurdami naują produktą, kiekvieną kartą savęs klausiame - kuo šis produktas išsiskiria? Kuo jis kitoks? Kuo jis geresnis?  „Išsiskiriantys ir geresni“ – toks produktų apibūdinimas siejasi ir su mūsų verslo tikslais. Siekiame būti išskirtiniai, dirbame vartotojų poreikiams, nenorime gaminti „tą patį, tik pigiau“. Todėl per pastaruosius septynerius metus pradėjome eksportą į daugiau nei trisdešimt šalių ir toliau sparčiai augame.  

Štai kodėl esame kitokie. Ar Tu su mumis?

 @SMLTArtMisija, vizija, vertybės

2023 metų rudenį atnaujinome įmonės strategiją: performulavome mūsų Misiją, apsibrėžėme naują Viziją, nusistatėme naujus ilgalaikius Tikslus ir su visu kolektyvu draugiškai sutarėme kokiomis Vertybėmis vadovaudamiesi mes judėsime pirmyn:) 

MISIJA:

Esame atviras, nepriklausomas, tvarus, popieriaus reikmenų skirtų dailei, ugdymui ir darbui gamintojas su unikaliu požiūriu į produktus, žmones bei verslą.

VIZIJA:

Būti tvariu, labiausiai vertinamu,  geriausių popieriaus reikmenų, skirtų  dailei, ugdymui ir darbui, gamintoju.

VERTYBĖS:

  • Pasitikėjimas
  • Pagalba
  • Atsakomybė ir iniciatyva
  • Gera, saviraišką skatinanti aplinka
Prekės ženklai

Prekės ženklai SM·LT ir SM·LT Art

Siekdami didesnio žinomumo užsienio rinkose, 2013 m. sukūrėme ir įvedėme paprastesnį ir lengviau įsimenamą prekės ženklą, kuris – labai artimas įmonės firminiam stiliui ir kitiems prekės ženklams. Šį prekės ženklą sudaro didžiosios raidės SM ir LT su taškeliu tarpe jų (raidės vidurio aukštyje). Virš šio užrašo – skrendančio (iš kairės į dešinę, skrydžio trajektorija pažymėta punktyrine linija) popierinio lėktuvėlio piešinys. Prekės ženklas yra patentuotas Lietuvos Respublikos Valstybiniame Patentų biure ir yra UAB „SMILTAINIS IR KO“ nuosavybė. Šį prekės ženklą naudojame produktams, skirtiems biurui ir mokyklai.

 

Plečiantis produktų kūrybai asortimentui nutarėme šiuos gaminius žymėti kitaip ir papildėme iki šiol naudotą prekės ženklą žodžiu "Art". Šis prekės ženklas yra patentuotas Lietuvos Respublikos Valstybiniame Patentų biure ir yra UAB „SMILTAINIS IR KO“ nuosavybė.

Įmonės klientams abu prekės ženklai yra lengvai identifikuojami, nes kai kurios jų vaizdinės detalės (pvz., lėktuvėlis) sutampa su įmonės logotipu, naudojamas tas pats teksto šriftas, tos pačios pirmosios dvi raidės, simbolizuojančios sutrumpintą įmonės pavadinimą. Tuo tarpu raidės LT yra ne tik sekančios „raidės iš pavadinimo“, bet ir atskleidžia iš kurios šalies yra šiuo ženklu pažymėta produkcija. "Art" padeda suprasti, kad produktas yra skirtas kūrybai.

Struktūrinė schema


Pristatome mūsų kompanijos struktūrinę schemą. Taip mes dirbame šiandien ir taip dirbti mums patinka. Matome, kad tik nedaugelis kompanijų dalijasi tokio tipo vidine informacija. Daugumai tai tėra formalumas. Mes schemą vertiname labai rimtai ir drąsiai tvirtiname: dirbti pagal ją – smagu!

Taigi, svarbiausi momentai:

-      Schema spalvinga.

-      Aiški funkcijų sąveika ir persidengimas. Struktūroje matomas bendradarbiavimo kasdienėse gyvenimiškose situacijose poreikis.

-      Nėra nei „viršaus“, nei „apačios“, niekas nestovi „virš“ ar „po“ darbuotojais.

-      Darbuotojai gali laisvai pasirinkti, kuria kryptimi nori dirbti – veikti išoriniame operacijų lauke, arčiau vidurio esančioje taktinėje spalvų vaivorykštėje arba nerti tiesiai į strateginį viduriuką. Kitais žodžiai kalbant – mūsų kompanijoje gali būti tuo, kuo nori būti, dalyvauti ten, kur nori dalyvauti.

-      Ar šioje schemoje matote vadovą? Panašu, kad jis vėl bando išsisukti nuo darbų... Žinoma, juokaujame – jo funkcijos matomos koncentriniuose apskritimuose ir juos jungiančioje linijoje.

-      Deganti žirafa centre. Ji ten turi būti! Neklauskite kodėl...

Mes taip dirbame jau kuris laikas. Pamatysime, kur mus tai nuves...

Karjera
Šiuo metu darbuotojų neieškome.
FSC

2017 metų kovo mėnesį UAB “SMILTAINIS IR KO” įsidiegė FSC® standartą (FSC-C133807) ir gavo tai patvirtinantį sertifikatą.

Tai suteikia galimybę įsigyti pagal FSC sistemą sertifikuotą popierių bei kartoną ir kurti bei gaminti FSC sistemos sertifikuotus produktus.

Jei norite sužinoti apie konkrečius gaminius, kurie yra arba gali būti sertifikuoti pagal FSC sistemą – prašome kreiptis. Jus su malonumu apie tai informuos atsakingi mūsų įmonės darbuotojai.

FSC (Miškų valdymo taryba)

Miškų valdymo taryba yra tarptautinė nepriklausoma, pelno nesiekianti įvairių suinteresuotų šalių organizacija, įkurta 1993 m. siekiant skatinti atsakingą pasaulio miškų tvarkymą ekologiniu, ekonominiu ir socialiniu aspektu.

FSC vizija – pasaulio miškai, atitinkantys socialinius, ekologinius ir ekonominius esamos ir būsimų kartų poreikius ir teises.

FSC yra patvirtinusi 10 miškų tvarkymo principų, jais vadovaujamasi sertifikuojant miškų tvarkymą visame pasaulyje. Mediena , skirtingai nei kiti gamtos ištekliai, yra greitai atsinaujinantys resursai – spygliuočių popiermedis užauga per 20-30 metų, o šiltesnėse klimato sąlygose augantis eukaliptas – dar greičiau. Popieriui gaminti naudojama statybai netinkama mediena arba lentpjūvių atliekos. Svarbu, kad miškas būtų kertamas laikantis sutartos tvarkos, atsodinamas ir nuolatos prižiūrimas. FSC tvarka – gamybos grandinės standartas, nes FSC standartus atitinkanti žaliava ar gaminys žymimas viso apdorojimo proceso metu.

Daugiau informacijos: http://ic.fsc.org/